Conference, Development, Leadership, Project Management
3 November 2014
AgilePMO is celebrating 2 years! Refleksja z Phoenix.
AgilePMO is celebrating 2 years! Refleksja z Phoenix.

  For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

I cannot belive it’s already 2 years! 2 years and 60 articles, that means 2,5 posts per month, can be better, ideally 1 post per week, that’s the target for next year. Thanks a lot all of you who read and comment my blog. The rest of the article will be in Polish as I would like to share my very personal thoughts from LIM in Phoenix which I’ve already shared in English here.
Source: www.freedigitalphotos.net by Stuart Miles
W ostatnim tygodniu miałam przyjemność uczestniczyć w  Project Management Institute (PMI)® Leadership Institute Meeting (LIM) w Phoenix (Arizona), USA, w którym uczestniczyło ponad tysiąc liderów z całego świata.
Dla mnie był to już czwarty LIM, ale pierwszy w Stanach Zjednoczonych i szczególnie ważny, gdyż w imieniu PMI Poland Chapter odbierałam nagrodę.
Po raz kolejny PMI Poland Chapter został doceniony i nagrodzony. W październiku 2013 zostaliśmy laureatem nagrody “Chapter of the Year”, najbardziej cenionej nagrody przyznawanej przez Zarząd PMI” Global za doskonałe wyniki w działalności i rozwoju organizacji. Natomiast w tym roku, ponownie, jako jedyny chapter w Europie, PMI®
wyróżnił nas, tym razem w kategorii “Collaboration and Outreach”, czyli za osiągnięcia w zakresie współpracy i spektrum działania. Między innymi doceniono jedenastoletnią już inicjatywę oddziału gdańskiego English Summer/Winter Camp, oraz kilkuletni program Project Management at School.
 Nagroda została wręczona na oficjalnej gali: “2014 PMI Community Awards Ceremony. Continuing on a Path to Excellence”.
LIM odbywa się zawsze bezpośrednio przed kongresem PMI® i jest połączeniem wystąpień światowej klasy ekspertów oraz wolontariuszy i pracowników PMI®, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami wspierają rozwój zarówno oddziałów PMI® jak i wolontariuszy. W tym roku podczas LIM mieliśmy okazję wysłuchać Toma Petersa, Eduardo Brown czy Kevina Carrolla.
Management guru Tom Peters, autor wielu książek i współautor  “In Search of Excellence” przedstawił 42 podpowiedzi, wspierające dążenie do doskonałości. Prezentowane materiały, jak i wiele innych dostępne są na stronie tompeters.com.
Edwardo Brown w  wystąpieniu “How to Become an Effective Leader” podzielił się z nami wypowiedziami liderów z całego świata: Bill Clinton, Francis Ford Coppola, Gary Hamel, Jack Welch, Rudy Giuliani, Jim Collins, Dave Ulrich, Tony Blair czy Colin Powell. Wszyscy jednogłośnie podkreślili znaczenie kultury organizacyjnej, wizji, ludzi, komunikacji i podejmowania decyzji. Edwardo jest gościem tegorocznego 9-tego Międzynarodowego
Kongresu PMI Poland Chapter
, na który serdecznie zapraszam.
 Osobiście miałam okazję wystąpić w sesji “Mentoring College Teams and Students Through the Enactus Program”, w której to podzieliłam się swoimi doświadczeniami z bycia mentorem najlepszego zespołu w Polsce, zespołu Uniwersytetu Gdańskiego przy Kole Naukowym Strateg. PMI Poland Chapter jako pierwszy chapter z poza Stanów Zjednoczonych na początku roku 2014 nawiązał współpracę z Enactus. Więcej na temat tej współpracy można przeczytać tutaj.
To nie koniec polskich akcentów w Phoenix, podczas gali PMI Professional Awards warsztat Scrum Droid firmy Octigo otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy produkt edukacyjny. Serdecznie gratulujemy Octigo i zapraszamy na warsztat trzeciego dnia Kongresu.
Na mnie największe wrażenie zrobiło jednak wystąpienie Kevina Carrolla zatytułowane “Play@Work:
Unleashing Growth Through Creativity and Innovation”. Wzruszająca  historia, począwszy od trudnego dzieciństwa, poprzez odkrycie i zatrudnienie przez Nike w roli “Katalizatora”, którego zadaniem było budowanie kultury wspierającej kreatywność i innowacyjność, a skończywszy na propagowaniu idei ” Global Game Changers”. Kevin przekonywał, że każdy z nas, każdego dnia może komuś pomóc, nasze działanie może być niewielkie, ale połączony wysiłek wywrze ogromny skutek. Podkreślił również znaczenie “przynależności” w naszym życiu. Od dziecka pragniemy przynależeć do większej części, chcemy być włączani, a nie wykluczani. Słysząc te słowa poczułam się niezwykle szczęśliwa i dumna, że przynależę do jednej z najwspanialszych społeczności na świecie.
Dziękuję wszystkim Wolontariuszom PMI®, za Waszą energię, inspirację i ciężką pracę, a przede wszystkim za Waszą nadzwyczajność, bo zwyczajni ludzie nie zmieniają świata, a my to wspólnie robimy!
“Ordinary will not change the world. We need to be extraordinary” Kevin Carroll.
 
PMI, Project Management Institute are the registered trade marks of the Project Management Institute, Inc.
0
No Comment 0

There are 0 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

PMP® certification preparation course starts on 10 May 2021

Virtual:  Every Mon and Thu 18:30-21:30 till 21 Jun 2021

Zapisy trwają! Enrollment in progress!
    close-link
    Napisz wiadomość