Project Management, vlog
1 January 2019
Szczęśliwego Nowego Roku
Szczęśliwego Nowego Roku

  For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

“Ludzie nie są szczęśliwi dlatego, że odnoszą sukcesy, ale odnoszą sukcesy dlatego, że są szczęśliwi.”

Jeff Sutherland

Ostatni dzień starego roku to czas dobry czas na refleksję, a pierwszy nowego to idealny czas, żeby podzielić się planami. Podsumujmy więc te ostatnie 12 miesięcy i uchylmy rąbka tajemnicy na temat tego co nas czeka w roku 2019.

Rok debiutów

Po “dziwnym“, pełnym sukcesów i zmieniających życie porażek roku 2016 nastał rok 2017 – czas inspiracji, eksperymentowania i dalszego rozwoju w kierunku zwinności i turkusu. A jaki był rok 2018? Jeśli miałabym go opisać jednym słowem to był to rok debiutów. Zwinnie i odważnie wkroczyliśmy w ten rok i większość z tego co zrealizowaliśmy zrobiliśmy pierwszy raz – pierwszy raz w życiu, pierwsi  w Polsce, a może i na świecie.

Transition Manager Academy

Pierwsza grupa uczestników zakończyła pierwszą w Polsce (z tego co wiem nie ma też takiego programu na świecie), Akademię Transition Managera, kompleksowy program rozwojowy, którego celem jest przygotowanie Project Managerów do prowadzenia złożonych projektów tranzycyjnych i transformacyjnych i zmiana z Kierownika Projektu na Lidera Zmiany. Uczestnicy podsumowali program jako: innowacyjny – przygotowujący do nowej roli Project Managera XXI wieku, praktyczny – oferujący narzędzia i techniki do natychmiastowego użycia w pracy oraz inspirujący – umożliwiający poznanie ciekawych ludzi i wymianę doświadczeń.

Jednak potwierdzeniem tego, że stworzyliśmy i tworzymy wartościowy i potrzebny program jest fakt, że większość studentów pierwszej edycji awansowała lub zmieniła pracę.

W październiku ruszyła druga edycja Akademii – tym razem grupa 27.  liderów rozpoczęła swoją podróż w kierunku zdobywania kompetencji przyszłości.  Dodatkowo, powiększyliśmy zespół trenerów – Hanna Buze, zeszłoroczna absolwentka, dołączyła do naszego zespołu.

Akademia Zwinnej Liderki

Kolejny projekt rozwojowy, który miał swój debiut w mijającym roku to Akademia Zwinnej Liderki. Akademia to 6. modułowy program do własnego zaprojektowania, który oprócz twardej wiedzy merytorycznej i narzędzi do bezpośredniego zastosowania stwarza możliwość poznania siebie.

Zaczynamy od  autorefleksji – odkrywania kim jestem? Jak myślę, działam, jakie mam talenty, co mnie motywuje i co jest dla mnie najważniejsze? Czy przekonania, które mam, mnie wspierają? A wszystko po to, żeby zrozumieć siebie, a następnie rozpocząć autentyczne życie w zgodzie ze sobą, przejść od zewnętrznych ocen do wewnętrznego poczucia słuszności. Świadomie wybierać i kształtować otoczenie, które pasuje do nas, zamiast się frustrować, że jesteśmy w niewłaściwym miejscu i z niewłaściwymi ludźmi. Budujemy społeczność zwinnych liderek w oparciu o zwinne wartości (ang. Agile) szacunku, odwagi, skupienia, dotrzymywania zobowiązań i transparentności. Wspólnie odczarowujemy kobiecość i kobiece zarządzanie – już nie musimy zostawiać emocji za drzwiami biurowca i piąć się po szczeblach drabiny uderzając głową w szklany sufit, gdyż nastały czasy tkania pajęczyny. W dzisiejszym złożonym i zmiennym świecie liczą się empatia, współpraca, komunikacja, kreatywność i elastyczność, a przywództwo służebne jest w cenie.  Lider służebny stwarza warunki pracy, tworzy bezpieczne środowisko, gdzie ludzie mogą być sobą i gdzie dają z siebie wszystko najlepsze co mają do zaoferowania. A my kobiety jesteśmy w tym świetne.

W  roku 2018 zrealizowaliśmy pierwszą edycję w Gdańsku oraz ruszyła grupa w Warszawie. A od nowego roku rozpoczynamy kolejne edycje – już 18 stycznia zapraszamy na pierwszy warsztat w Warszawie, w lutym zaczynamy w Krakowie, a w marcu ponownie zawitamy w Gdańsku. Więcej na stronie.

Building Information Modeling

W tym roku także poszerzyliśmy zakres szkolenia z zarządzania projektami budowlanymi o elementy BIM, a do zespołu dołączył Marcin Świerz. Nowe daty warsztatów już na naszej stronie. Wkrótce też spodziewajcie się kolejnych propozycji w tym obszarze.

Filmy, książka i e-book

Rok 2018 to rok video, uruchomiliśmy więc kanał na You Tube, gdzie znajdziecie wywiady z liderami, krótkie filmy instruktażowe oraz nagrania sesji LIVE – to też debiut, który od przyszłego roku będzie regularną tradycją – rezerwujcie czas w co drugi wtorek o 20:00 począwszy od 8 stycznia. Wkrótce też zaproponujemy webinaria. Wystartował też cykl 52 Kroki do Zwinności, gdzie w każdy piątek dzielimy się jedną praktyką lub narzędziem. Za nami 7 odcinków, a 45 przed nami.

No i nie mogę nie wspomnieć o pierwszym napisanym i wydanym rozdziale AgileHR  do książki „HR Business Partner. Rola – Filary – Perspektywy” pod redakcją Kariny Popieluch, która zyskała status bestsellera już na etapie przedsprzedaży, a dodruk stał się konieczny jeszcze przed datą oficjalnej premiery oraz pierwszym e-booku, który będzie wkrótce w sprzedaży tutaj.

Rok 2019

Co więc czeka nas w roku 2019? Na pewno będzie nas coraz więcej w sieci. Spodziewajcie się przynajmniej jednego programu rozwojowego on-line – pierwszego w Polsce. A jakże, moja dusza wizjonerki nie umie spocząć na laurach, więc w przyszłym roku debiutów nie zabraknie, a że zespół się powiększa to będzie ich nawet więcej. Planujemy ekspansję Akademii Transition Managera, jeśli wszystko dobrze pójdzie to również za granicę. Pojawi się także nowa strona, w właściwie interaktywny portal, gdzie będziecie mogli przeczytać o naszych projektach, ciekawych doświadczeniach, czy narzędziach. Będzie sporo materiałów do pobrania, w tym nagrań on-line.

Życzenia

A czego Wam i sobie życzymy w Nowym Roku? Bądźcie szczęśliwi, bo szczęśliwi ludzie osiągają lepsze wyniki, mają lepszą pracę i więcej pieniędzy, są zdrowsi i żyją dłużej. Im więcej szczęśliwych ludzi tym szczęśliwszy i lepszy świat, czego sobie i Wam życzę.

Dziękuję wszystkim, którzy tworzą społeczność AgilePMO za miniony rok.

0
No Comment 0 , , , , , , , , , , , ,

There are 0 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

PMP® certification preparation course starts on 10 May 2021

Virtual:  Every Mon and Thu 18:30-21:30 till 21 Jun 2021

Zapisy trwają! Enrollment in progress!
    close-link
    Napisz wiadomość