Bez kategorii
4 listopad 2012
International Project Management Day (IPMD) ? 1 listopada 2012

Nie wiem czy wiecie, ale w tym roku już po raz 9 świętujemy dzień zarządzania projektami ? Przypada on w pierwszy czwartek listopada, w tym roku 1 listopada. W związku z tym na całym świecie od października do listopada odbywają się wydarzenia project management, na których oprócz wysłuchania wystąpień ekspertów świętujemy sukcesy ostatniego roku oraz nawiązujemy nowe kontakty i przyjaźnie. W tym poście chciałabym podzielić się z Wami moimi wrażeniami z konferencji PMDay, która odbyła się 12 października w Sofii i w której uczestniczyłam dzieląc się naszymi doświadczeniami z programu PM at schools, którego celem  est wdrożenie elementów zarządzania projektami do polskich szkół. Wspomnę także o warsztacie, który poprowadziłam dla 14 pań w ramach 26 Festiwalu Progressteron zatytułowanym “Życie to projekt ” wstęp do zarządzania projektami”. Tak się składa, że “Women in Project Management” i “Children and Project Mangement” to tematy przewodnie tegorocznego IPMD.

Już teraz zapraszam na relację z największego wydarzenia project management w UK ” Synergy 2012 – wkrótce na blogu oraz serdecznie zapraszam na 7th International PMI Poland Chapter Congress  –  w tym roku oprócz 2 dniowego kongresu (13-14 listopada)  jest możliwość wzięcia udziału w warsztatach (12 listopada).
Wracam do Sofii, gdzie 12 października przed 9 rano w Sofia Princess Hotel nie mogłam się przebić przez tłum uczestników czekających na wpisanie się na listę. Okazało się, że na konferencję przybyło ponad 300 osób, chcę zaznaczyć, że PMI Bulgaria Chapter, organizator wydarzenia działa od 3 lat i posiada niecałe 100 członków ! Gratuluję bułgarskiemu oddziałowi tak dużej frekwencji.
Nie będę tu omawiała wszystkich wystąpień ,wszystkie prezentacje są dostępne na stronie PMDay, natomiast chciałabym zwrócić uwagę na wystąpienie Marka Price’a Perry: Business Driven Project Management – B e  a  B u s i n e s s  D r i v e r ,  n o t  a  P r o j e c t
M a n a g e m e n t  P a s s e n ger, który twierdzi i z którym się w 100% zgadzam, że tradycyjne podejście do  project management już nie wystarcza w dzisiejszych czasach i proponuje rozwiązanie “business driven”, czyli wspólne dla całej organizacji, “plan driven i adaptive”, a nie tylko PMBOK® Guide lub tylko Agile i nowy trójkąt ograniczeń (project management / znajomość biznesu (business acumen)/ przywództwo).
Po kilku wspólnych prezentacjach uczestnicy konferencji mogli wybrać pomiędzy ścieżką IT, a Edukacją. Powiem szczerze, że trochę bałam się, że nikt nie przyjdzie na moje wystąpienie, gdyż “konkurowałam” z tak modnymi dziś tematami jak Lean i Agile. Jednak ku mojemu zaskoczeniu sala była prawie pełna! Było bardzo sympatycznie i interaktywnie, a co najważniejsze udało mi się wzbudzić zainteresowanie i zainspirować – z tego co mi wiadomo niektórzy już podjęli konkretne działania, czyli cel został osiągnięty. Wszystkich zainteresowanych tematem zarządzania projektami w szkołach zapraszam do kontaktu na malgorzata.kusyk@pmi.org.pl. A kolejne darmowe szkolenie dla nauczycieli już 1 grudnia w Trójmieście.
 A na koniec parę słów o warsztacie w ramach ostatniej edycji festiwalu Progressteron.  Jak już wcześniej wspomniałam pojawiło się 14 pań, które do ostatniego miejsca wypełniły salę.
Jeden z zespołów pracuje nad Kartą Projektu
Cieszę się bardzo z tej frekwencji, gdyż project management jest zdominowany przez mężczyzn, dlatego też chciałabym stworzyć kobietom równe szanse wejścia i rozwoju w tym obszarze. Spośród 35 000 praktyków zarządzania projektami z 19 krajów, respondentów badania
dotyczącego  wynagrodzenia kierowników projektu 70% stanowili mężczyźni (PMI® Project Management Salary Survey ” Sixth Edition). W Polsce ta dysproporcja jest jeszcze większa. Whrodzimych firmach konsultingowych specjalizujących się w zarządzaniu projektami wśród konsultantów sporadycznie spotykamy kobiety, pomimo, iż to kobiety z dużą łatwością realizują tzw. multi-tasking, co poniekąd wpisane jest w naturę kobiet, a tak pożądane u project managera. Dodatkowo kobiety są bardziej nastawione na współpracę, posiadają łatwość komunikacji, a silną ich stroną jest dbałość o szczegóły, detale. Istotne jest również zadaniowe podejście do wyznaczonych celów, a poprzez to sprawna realizacja planów czyli idealny kierownik projektu. Dlatego drogie Panie, nie tylko nadajecie się do pełnienia roli
Project Managera, ale również możecie odnosić w niej sukcesy! Czego wszystkim serdecznie życzę. Dodatkowo PMI Gdańsk zyskał kilka nowych wolontariuszek.
Struktura Podziału Prac wkrótce będzie gotowa
PMI, Project Management Institute are the registered trade marks of the Project Management Institute, Inc.
0
No Comment 0

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

PMP® certification preparation course starts on 10 May 2021

Virtual:  Every Mon and Thu 18:30-21:30 till 21 Jun 2021

Zapisy trwają! Enrollment in progress!
    close-link
    Napisz wiadomość