Piramida Sensu

W poszukiwaniu sensu – Piramida Sensu

W poszukiwaniu sensu

Czyż nie marzymy o tym, aby realizować przedsięwzięcia, które mają dla nas znaczenie? Czyż nie chcemy, aby nasza praca miała sens? To my liderzy, menedżerowie, project managerowie, czy właściciele firm odpowiadamy za to, aby tworzyć takie miejsca pracy, takie środowisko, gdzie ludzie mają poczucie sensu w swojej codziennej pracy.

Szczególnie dziś stoimy przed nie lada wyzwaniem, gdyż jak podają badania Gallupa najmniejsze zaangażowanie wykazują ludzie młodzi. Do zaangażowania przyznaje się zaledwie 28,9% millenialsów (urodzeni pomiędzy 1980 a 2000 r. zwani także pokoleniem Y).  Jak utrzymać zaangażowanie pokolenia Y? Potoczne „dociskanie śruby” może już nie zadziałać, gdyż młodzi ludzie szukają głębszego sensu w swych działaniach. Poszukują odpowiedzi na pytania: Po co? Jaki wpływ ma moja praca? Co więcej, chcą robić rzeczy, które mają znaczenie, i rozumieć, jak to, co dostarczają organizacje, dla których pracują, zmienia świat. Raport Unlocking Millennial Talent 2015 przygotowany przez Center for Generational Kinetics oraz Barnum Financial Group wskazuje, że 60% millennialsów deklaruje poczucie celu jako element wyboru zatrudnienia u obecnego pracodawcy.

A co z motywacją?

„Motywacja wzrasta, kiedy ludzie osiągają mistrzostwo w swojej dziedzinie, mają autonomię oraz widzą sens w tym co robią.” ( D.H. Pink, Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us).

Piramida Sensu

Co możemy więc zrobić jako liderzy? Z pomocą może przyjść proste w koncepcji narzędzie – Piramida Sensu. Szczegóły w nagraniu.

Zapraszamy do zapisu na nasz  AgilePMO'wy newsletter. Po zapisaniu się otrzymasz dostęp do Narzędziownika, w którym gromadzimy narzędzia wspomagające pracę nad sobą oraz z zespołem. Otrzymasz między innymi interaktywną checklistę wspierającą monitorowanie oraz ocenę wysiłku w kierunku tworzenia poczucia sensu.

piramida sensu

Zapisz się na AgilePMOwy newsletter. Co tydzień otrzymasz od nas list, a w nim artykuły warte przeczytania, narzędzia do pracy z zespołami, wskazówki i ciekawostki odnośnie zarządzania projektami.