Podsumowanie 2022
To był dobry, choć biznesowo trudny rok. Pełen wyzwań i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Pomimo wielu przeszkód, które przyniósł kończący się 2022, działając razem osiągnęliśmy bardzo dużo. Koniec roku to dobry czas na podsumowanie, dlatego wybrałam i opisałam kilka najciekawszych projektów z 2022, którymi chcę się z wami podzielić.
Nowa strona
Miniony rok przyniósł spełnienie marzenia o nowej stronie AgilePMO. We współpracy z Ulą i Aną powstała nowoczesna, piękna i przyjazna użytkownikowi witryna, którą cały czas rozwijamy. Już wkrótce pojawią się na niej narzędzia, które ułatwią wasz rozwój. Będziecie mogli między innymi zbadać poziom swoich kompetencji oraz sprawdzić jak zwinny jest zespół czy organizacja.
Rola mentorki
Ponieważ na co dzień zajmuję się mentoringiem, bardzo ucieszyła mnie też propozycja dołączenia do programu pre-akceleracyjnego Google for Startups w roli mentorki. Podczas programu poznałam fantastycznych, pełnych energii i pomysłów na innowacyjne biznesy, ludzi z całego świata. Kibicuję im i mam nadzieję, że większość pomysłów ujrzy światło dzienne.
Dopracowana oferta
Dumna jestem z naszej dopracowanej oferty, która daje wymierne korzyści. Autorski symulator PMP, który stworzył Szczepan – serdecznie dziękujemy za Twój czas, jak wspomniała jedna z kursantek, „robi robotę”. Wszyscy uczestnicy naszych kursów nie tylko zdają egzamin za pierwszym razem, ale także osiągają rewelacyjne wyniki. Agile w praktyce natomiast to okazja do pracy nad rzeczywistym projektem, który następnie potrzebujący praktyki uczestnicy wspólnie z nami mogą zrealizować. W ramach on-the-job training, w tym roku przygotowaliśmy i rozpoczęliśmy ekspansję globalną oraz rozwijamy symulator, który już wkrótce będzie wspierał przygotowanie do kolejnych certyfikatów takich jak PSM, PSPO i PAL.
Wystąpienia na konferencjach
Po trzech latach przerwy wróciliśmy też na dużą scenę, czyli wstąpień w realu. I choć pokochałam warsztaty online, to obecność i zaangażowanie publiczności spowodowało uwolnienie hormonów szczęścia. Czułam, jak podczas wystąpienia, serotonina, dopamina i endorfiny wypełniają każdy, nawet najmniejszy kawałek mojego ciała. Dziękuję International Project Management Institute Poland Chapter Congress i Fundacja Rozwoju Interim Managementu za zaproszenie i to przyjemne doświadczenie.
Współpraca z Akademią Leona Koźmińskiego
To był też kolejny rok współpracy z Akademia Leona Koźmińskiego – wielkie dzięki za 5. edycję Transition Manager Academy oraz wspólne warsztaty z Agile w praktyce oraz Zarządzania projektami budowlanymi w praktyce z elementami BIM.
GameScrum i pozostałe inicjatywy społeczne
Nie zabrakło też inicjatyw społecznych. W ramach inicjatywy gameScrum prowadziliśmy zajęcia języka angielskiego w świetlicy wiejskiej w Czaplach, a podczas English Summer Camp (relacja w materiałach dodatkowych), w dwóch iteracjach, 5 zespołów stworzyło Miasto Seksownych Ludzi – taką nazwę dzieci i młodzież z tegorocznego English Summer Camp wybrała dla miasta, które powstało z klocków LEGO. Podczas pracy uczyliśmy się komunikacji, kreatywności oraz tworzenia zgodnie z wymaganiami, co okazało się najtrudniejszym zadaniem. English Summer Camp to inicjatywa PMI Poland Chapter Gdańsk Branch z prawie 20. letnią tradycją. W tym roku oprócz dzieci polskich uczestniczyły dzieci z Ukrainy.
Program Stypendialny AgilePMO
Częścią naszej misji jest wspieranie kobiet, które dążą do zmiany i rozwoju swojej kariery. W tym roku w ramach programu stypendialnego 10 pań skorzystało z bezpłatnego udziału w naszych szkoleniach.
Jednak to wszystko nie zdarzyłoby się, gdyby nie fantastyczny zespół AgilePMO, za który jestem szczególnie wdzięczna. Podziękowania składam też naszym partnerom i klientom – to z Wami budujemy bardziej zintegrowane zespoły, organizacje i społeczeństwa.
Dziękuję pięknie.
Małgorzata Kusyk
Materiały dodatkowe
Zapisz się na AgilePMOwy newsletter. Co tydzień otrzymasz od nas list, a w nim artykuły warte przeczytania, narzędzia do pracy z zespołami, wskazówki i ciekawostki odnośnie zarządzania projektami.